A mezőgazdasági drónokat fejlesztő Resson Aerospace öt éves megállapodást írt alá a világ első számú hasábburgonya gyártójával. A McCain Foods kísérleti projektjét 5 millió dollárral támogatja a kormány, mivel azt remélik, az új technológia később minden helyi farmer számára nélkülözhetetlen lesz. Peter Goggin, a Resson tulajdonosa úgy véli, nem a pilóta nélküli repülők jelentik az igazi újdonságot, hiszen ilyen eszközt ma már szinte bárki barkácsolhat otthon. Szerinte a jövőben sokkal nagyobb figyelmet kapnak majd a fedélzeti szenzorok és az általuk rögzített adatok feldolgozását végző szoftver.
A frederictoni székhelyű Resson Aerospace-nél olyan alkalmazás fejlesztésébe fogtak, amely képes több különböző szenzor által begyűjtött adatot egy rendszerbe integrálni. A munkába bevontak néhány adatfeldolgozási és mezőgazdasági szakértő céget és részt vettek a Launch36 elnevezésű start-up programban, míg végül megszületett a RAMAS (Resson Agricultural Management and Analytics System).
Az alkalmazás hatékony segítséget jelent a gazdáknak az öntözésben, permetezésben és előrejelzéssel szolgál adott terület várható terméshozamát illetően. A McCain Foods-al kötött együttműködési projekt során Peter és csapata hétről hétre berepüli a vállalat burgonyaföldjeit és a kapott adatok kielemzése után javaslatot tesznek a maximális hozam elérésének érdekében szükséges beavatkozásokra. A drónok és a RAMAS közös használatával jelentős költségmegtakarítást várnak a két cég szakemberei, egyrészt a drága mezőgazdasági repülők helyettesítése, márészt a korábban feleslegesen öntözött vagy permetezett területek csökkenése révén.